RADISSON Blu Şişli Steak & More… Bir şef iki etkinlik… CALIFORNIA Walnuts…

Geçtiğimiz günlerde yemek tarif blogger’larının ağırlıklı olduğu bir grup ile Radisson Blu Otel Şişli’nin et restoranı Steak and More’da iki farklı etkinlik gerçekleştirildi. Chef Fikret Özdemir’in önderliğindeki etkinliklerin ilki California Walnuts’ın sponsorluğunda idi. İçine ceviz giren her şeyin fan’ı olarak bu etkinlik benim için diğerinden bir tık daha keyifliydi.

steak-more-radisson-blu-gezenti-anne

California Walnuts’ın Türkiye Pazarındaki faaliyetlerinin tanıtımının ardından Fikret Şef ile Steak & More ‘un mutfağına girilip Şef’in hazırlanmış olduğu yılbaşı hindisinin fotoğrafları çekildi.

Sebzeli cevizli risotto’nun eşlik ettiği lokum gibi etler pişirilirken Fikret Şef etleri pişen etin çiğ tarafı sulanmaya başladığında tek bir kez çevirmenin önemi üzerinde özellikle durdu. Ve nihayet beni esas ilgilendiren tadım bölümüne geçildi:)

Közlenmiş patlıcan- ızgara karides ile tulum peyniri-ceviz ikililerinin uyumu damakları şenlendirdi. Dana bonfileye taze baharatlı baby patates ile birlikte eşlik eden California cevizli bulgur risotto bonfileden bile daha çok keyif verdi. Risotto’da pirinç yerine daha sağlıklı bir seçenek olan bulgurun kullanılmış olması ve üstüne üstlük bu kadar leziz olması takdire değerdi.

Maraş dondurması ile birlikte sunulan California cevizli brownie görsel olarak hoş olsa da beni bir suflenin ya da tarçınlı cevizli bir apple pie’ ın edeceği kadar mutlu edemedi:(
STEAK AND MORE
RADISSON BLU HOTEL ŞİŞLİ
19 Mayıs Cad No 2 Şişli ,İSTANBUL
0 (212) 3750000

Steak n More İstan'bull - Radisson Blu Hotel Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir