Karaköy Galata Hattında Yeni Bir Butik Otel HASHAN GALATA ve HASAN RESTORAN

KALICI OLARAK KAPALI

Karaköy-Galata hattının butik otel ve restoranlarına bayılıyorum. Pek çoğu modern zerafetleri ile butik kelimesinin hakkını tam anlamı ile veriyorlar. Yüksek tavanlı tarihi bir binada, her biri birbirinden farklı tasarımı olan 9 odası ile Has Han Galata Butik Otel de bunlardan biri. Odalardaki keyif alanlarını görünce insanın İstanbul’da turist olup burada konaklayası geliyor.
Zemin kattaki Hasan Restoran da otelin konseptindeki modern şıklığın bir uzantısı olarak otel müşterilerinin yanı sıra diğer müşterilere de hizmet veriyor.
Restoran menüsündeki başlangıçlarda bulunan haydaride kullanılan süzme yoğurdun lezzeti baş döndürücü. Muhammara, soslu patlıcan ve pastırmalı humusun damakta bıraktığı lezzetler de oldukça tatmin edici.
Sıcak başlangıçlar ya da ülkemizdeki kullanımı ile ara sıcaklar kategorisinde servis edilen Hasan Mantı orgazmik mantılar listesinde zirveye oynar. O derece… Hiç bitmesin istediğiniz yemekler vardır ya, son lokmayı ağzınıza atarken hüzünlendiğiniz, işte Hasan mantı insanda öyle bir burukluk yaratıyor..
Böyle bir lezzetten sonra gelen organik tavuk göğsü ile sarmalanmış adaçaylı ve limon soslu ıspanak rulolarının tavuk kısmı çok sert, keyfim kaçıyor derken finalde servis edilen şarap soslu ve kaymaklı armut tatlısı gönlümü alıyor.
Ruhu olan mekanları seviyorum. Hasan Galata’da bu ruhu hissediyorum. Romantizm yaşanmak istenen bir akşam gidilesi, denenesi diyorum…
HASAN GALATA
Has Han Galata Otel
Banker Sok. No:7
Beyoğlu / İSTANBUL
0 (212) 2514218

Hasan Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.