Kadıköy’de Sıra Dışı Bir Kahvaltı Mekanı

MEKAN KALICI OLARAK KAPATILMIŞTIR.

Merhaba Pazar sabahları yataktan bir türlü çıkamayanlar. Size Kadıköy’de sıra dışı bir kahvaltı mekanı haberim var. Kadıköy Bahariye’de REKS Sineması’nın sokağının bir üst paralelinde aşırı sevimli bir kahvaltı mekanı Parachute Cafe.

Evde peyniriniz, zeytininiz, yumurtanız var biliyorum, siz iyisi mi Parachute Cafe’de Uçan Hollandalı’yı deneyin diyorum. Kızarmış ekmeği sarmalayan omlet, karamelize soğan ve bunların üzerine uzanmış dev bir frankfurter sosis. Uzun zamandır Türkiye’de bu kalitede sosis yemedim.

kadıköy-kahvaltı-gezenti-anne-02

Şarküteri ürünleri ile aranız iyi değilse, o zaman size Parachute Eggs Benedict verelim. Poşe yumurta, dana bacon, kızarmış ekmek ve hollandaise sos birlikteliğini bir de bolca eklenmiş istridye mantarı ile deneyin. Beyaz peynir, keçi peyniri, kaşar ve abhaz örgü peyniri, söğüş tabağı, taze yeşillikler,reçeller, nutelle, bal kaymak, tahin pekmez, acıka, sosis, jambon, sahanda yumurta, sigara böreğinden oluşan iki kişilik sere serpme kahvaltı ise sınırsız çay da dahil toplam 56 TL.

Ve en güzeli de Parachute Cafe’de Pazartesi hariç haftanın her günü kahvaltı akşam 19:00 a kadar devam ediyor, çıkıp çıkıp gidin.

Kahvaltı üzerine Limonlu Sufle’yi de es geçmeyin derim.

kadıköy-kahvaltı-gezenti-anne-01

UÇAN HOLLANDALI 22 TL

PARACHUTE EGG BENEDICT 15 TL

LİMONLU SUFLE 14 TL

PARACHUTE CAFE

Caferağa, Hacı Şükrü Sk. No:5, 34710 Kadıköy/İstanbul

0 (216) 3452102

Kadıköy Moda’daki En İyi Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.