Kadıköy Moda’da Günün Her Saati Kahvaltı Pattis Cafe’de

Hasırcıbaşı Caddesi üzerinde bulunan şirinlik muskası bir kafe olan Pattis, haftanın her günü alakart kahvaltı seçenekleri ve leziz tatlıları ile müdavimlerini ağırlıyor. Her saatte kahvaltı mottosuna sahip bu minik mekan, Mini kahvaltı (16 TL), Tek kişilik dev kadro (23 TL), Pattis serpme (46 TL- iki kişilik) gibi kahvaltı opsiyonlarının yanısıra ekşi mayalı ekmek üzerine avokadolu peynirli (23 TL), çılbırlı (25 TL), sucuk ekmekli (23 TL) gibi sandviç seçenekleri de bulunuyor.

SAHİBİNİN ANLATIMI İLE PATTİS’İN HİKAYESİ

Ya peynir istediğimiz tadı vermiyordu ya bal-kaymak içimize sinmiyordu. Menemen, omlet, serpme tamamdı ama değişik tatları erişilebilir şekilde bulamıyorduk. Evde kalmak istemiyorduk ama yenilik bulalım derken yeni nesil asık suratlardan biraz sıkılmıştık.

Her sokağı ve caddesi kendine özel olan Kadıköy değişiyor ve sanki biz ondan eski tadı alamıyor gibiydik. Kendi üreteceğimiz ürünleri de içine dahil edebileceğimiz, Trakya’da tanıdığımız yerel üreticilere burada bir kanal olabileceğimiz; evde yediğimiz sucuğu, peyniri, zeytini, reçelleri, zeytin yağını paylaşabileceğimiz bir model ararken Pattis Kitchen ve onların sahipleri ile tanıştık.

Çarşı karmaşasından uzakta ama merkeze yakın, mahalle içinde esnafın birbiri ile dayanışma ile çalıştığı, günlük koşuşturma içinde insanın suratının çok da düşmeyeceği bir mekan olan Pattis Kitchen’ın Pattis olma hikayesi böyle başladı ve Nisan 2016’da Pattis’te dilediğiniz her saatte kahvaltı edebileceğiniz, yediğiniz her şeyin kaynağını sorabileceğiniz, arkadaşlarımız ve ailemizle tüketmekten keyif aldığımız ürünleri sunmaya başladık.

O GÜNDEN BERİ NELER Mİ YAPIYORUZ?

DÜKKAN

Nisan 2016’da Kadıköy Hasırcıbaşı Caddesi’nde devraldık. 25 kişi kapasiteli küçük bir dükkan olmasına karşın ‘Marifet boyutta değil’ düsturunu benimsiyoruz. İlk zamanlarda biraz koyu renkli, coffeeshop-bar arası bir dükkandı. Şimdilerde yeşil tonları ön planda. Menüsünde kahvaltı her zaman bir adım önde. Sağlıklı sandviçler, yumurtanın her türlüsü, ev yapımı tatlılar ve içecekler, dünya çayları ve kahveler menüde kahvaltıyı desteklemek adına yer alıyor.

DİĞER HERŞEY

Kahvaltı etmek için dükkana gelemeyenler ya da Pattis lezzetini dışarıda da paylaşmak isteyenler için catering hizmeti sunuyoruz. Ofisinizde, iş yerinizde, kendi mekanınızda Pattis’teki ürünlerle buluşabilirsiniz.

Dükkana gelip de “Ben bunu çok sevdim, evde de yemek isterim” diyenler, kendi ürünlerimizi ya da birlikte çalıştığımız tedarikçilerimizin ürünlerini satın alabilirler.

PATTIS İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Osmanağa Mahallesi Hasırcıbaşı Caddesi No: 31/B Kadıköy/İstanbul

Telefon:  0 541 512 19 87

Kadıköy Moda’daki En İyi Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir