Kadıköy Moda’da Günün Her Saati Kahvaltı Pattis Cafe’de

Son zamanlarda Moda’da yeni tamamlanan yürüyüş parkurunun da bağlanmasıyla birlikte, Yoğurtçu Parkı adından sık sık söz ettirmeye başladı. Yoğurtçu Parkı’nın üst paraleli olan Hasırcıbaşı Caddesi’nde sakin ve gizli bir cevher bulunuyor. 

Şirinlik muskası bir kafe olan Pattis, konuklarına tüm gün kahvaltı konseptiyle sağlıklı lezzet deneyimleri sunuyor. Moda’ya hatta İstanbul’a tüm gün kahvaltı konseptini getiren Pattis, kahvaltının günün her saatinde edilebileceğine herkesi inandıran tabaklar dizayn ediyor.

Çarşamba günleri hariç, haftanın her günü, mevsimsel olarak değişen menüsüyle birlikte birbirinden renkli tabaklarıyla müdavimlerini ağırlamaya devam eden Pattis’in başında kurumsal hayatı bir kenara bırakıp genç yaşta kendi işletmesini devralan, misafirlerini yaptığı yemeklerle adeta seyahate çıkaran Derya Er yer alıyor.

Derya’nın mutfağa girmesiyle, özellikle Kuzey Avrupa kültüründe çok yaygın bir şekilde karşımıza çıkan ekmek üstü lezzetler teması adeta Pattis’te can bulmuş. Danimarkalılar’dan bildiğimiz smørrebrød olarak anılan üstü açık sandviç kavramını, ekşi mayalı ekmek üzerine farklı yumurta, omlet çeşitleri ve kendi geliştirdikleri tarifleriyle derleyen yeni bir kahvaltı konsepti yaratılmış.

PATTİS GÜNCEL MENÜ VE FİYATLARDANÖRNEKLER 

PATTİS PANCAKE (32 TL)

DANA BACON AÇIK SANDVİÇ (39 TL)

CİNNAMON ROLL (15 TL) FİLTRE KAHVE (14 TL)

CHAI MASALA LATTE (18 TL)

Pattis’te içeceklerinizde Gezenti Anne takipçileri için %20 indirim uygulanıyor.

MEVSİM, TEMİZ İÇERİK, DOĞAYA SAYGI

Derya ekliyor: ‘’Her mevsim için özel menü hazırlıyoruz. Yarattığımız tabaklarla doğaya saygımızı sunmaya çalışıyoruz. Pattis Mutfağı’nda, olabilecek en az atıkla dizayn edilebilecek tabaklar hazırlarken sağlıktan, lezzetten ödün vermemek çok önemli. Tabakların içinde kullandığımız tüm malzemelerin insan sağlığına, vücuduna etkilerine çok dikkat ediyoruz. Misafirlerimizi beslemenin tüm sorumluluğunu aldığımız için, tedarikçilerimizi titizlikle seçiyoruz. Ek olarak gıda israfını minimize edecek tabaklar, porsiyonlar kürate etmek de önceliklerimizden biri. ‘’

Pattis ürünlerini yerel üreticilerden seçerken kendine göre sürdürülebilir bir ekosistem yaratmış; yerel çiftçiyi, organik ve katkısız ürünleri destekliyor. Karbon ayak izini azaltmak için elinden geleni yapmaya çalışıyor. Doğayı yanına alarak, temiz içerikli sağlıklı kahvaltıyı minik dükkana sığdırıyor.

PATTİS’TE BU LEZZETLERİN SATIŞI DA YAPILIYOR.

Pattis’te bulunan bir çok ürünü, önce Pattis tabaklarında deneyimleyip sonra satın almanız mümkün. Katkısız, Pattis yapımı Zeytin Ezmesi, Fıstık Ezmesi, Süt Reçeli, Domates Tapenade, Ballı Hardal gibi lezzetler şimdiden Pattis raflarında yerini almış durumda. Yerel üreticilerin temiz içerikli ürünlerini işleyip bir deneyim noktası yaratıyorlar.

Kahvaltı etmek için dükkana gelemeyenler ya da Pattis lezzetini dışarıda da paylaşmak isteyenlere de catering hizmeti de sunuluyor.  Ayrıca kahvaltınızı paket alıp götürmeniz de mümkün. Sürmelikler ve ezmeler için ise İstanbul ve Türkiye içine kargolanabilecek kutuları üzerinde çalışılıyor.

PATTIS İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Osmanağa Mahallesi Hasırcıbaşı Caddesi No: 31/B Kadıköy/İstanbul

Telefon:0 541 512 19 87

Kadıköy Moda’daki En İyi Kahvaltı Mekanları ve Güncel Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir