İzmit’te Kahvaltı Nerede Yapılır? Refik Kahvaltı

MEKAN KALICI OLARAK KAPANMIŞTIR.

“Bir serpme kahvaltı ne kadar farklı olabilir ki?” diye düşünebilirsiniz. İzmit merkezinde konumlandırılmış Refik de bunu düşünmüş ve yedi bölgemizin yöresel tatlarınızı sizlerle buluşturmaya karar vermiş. 7 güzel bölgemizden 7 enfes serpme kahvaltıyı İzmitlilerin beğenisine sunan Refik Kahvaltı ‘Köy kahvaltısı değil köyünüzün kahvaltısı’ mottosu ile İzmit Kahvaltı mekanları arasında ilk sıralarda yerini almış.

REFİK KAHVALTI

2016 Eylül ayından beri hizmet veren Refik kahvaltı küçük, kutu gibi samimi bir yer. Burası anne ve iki kızı tarafından işletilen tam bir aile işletmesi.  Kahvaltılıkların peynir gibi yöresel olanları yöresinden getirtiliyor. Reçeller mümkün olduğunca elde yapılıyor, yapılamayanlar da yine yapanlardan satın alınıyor. Hamur işleri mutfaklarında günlük olarak hazırlanıp taze olarak servis ediliyor. Serpme kahvaltılar dışında “kendi kahvaltını kendin hazırla” konsepti de mevcut. Nasıl kumpir veya waffle a malzeme seçiyoruz, aynı mantıkla kahvaltılık seçip kendi zevkimize göre kahvaltı hazırlanıyor, böylelikle hiçbir şey ziyan olmuyor.

7 bölgeden 7 serpme kahvaltı doğal olarak Akdeniz, Ege, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu, Karadeniz ve Marmara’dan oluşuyor.:) Genellikle Ege, Karadeniz ya da klasik serpme olan Marmara tercih ediliyor. Değişik tatlar denemek isteyenler Doğu ve Güneydoğu Anadolu’yu da sipariş ediyor. Serpme kahvaltılar 2 kişilik ve güncel fiyatı sınırsız çay da dahil 90 TL. Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

REFİK STANDART SERPME KAHVALTI

Örnekleme yapmak gerekirse Ege Serpme kahvaltısında Vişne Reçeli, İncir Reçeli, Karadut Reçeli, Frambuaz Reçeli, Dut Pekmezi, Bal, Tereyağı, Kayısı ve Ceviz Tabağı, Siyah ve Yeşil Zeytin, Cevizli Nar Ekşili Kırma Zeytin, Beyaz Peynir, Kaşar Peyniri, Kaymaklı Lor Peyniri, İzmir Tulumu,Dereotu, Maydanoz, Roka, Haşlanmış Yumurta, Salatalık, Domates, Helva, Menemen, Boyoz, Kızarmış Ekmek, Karadeniz serpme kahvaltısında Vişne Reçeli, Ahududu Reçeli, Likapa Reçeli, Üzüm Pekmezi, Karakovan Bal, Tereyağı, Siyah ve Yeşil Zeytin, Beyaz Peynir, Kaşar Peyniri, Kolot Peyniri, Haşlanmış Yumurta, Salatalık, Domates, Helva, Muhlama, Turşu Kavurma, Mısır Ekmeği, Kızarmış Ekmek bulunuyor. Standart serpme kahvaltıda ise Vişne Reçeli, Ahududu Reçeli, Ayva Reçeli, Domates Reçeli, Bal, Tereyağı, Siyah ve Yeşil Zeytin, Sızma Zeytinyağı, Beyaz Peynir, Kaşar Peyniri, Çeçil Peyniri, Haşlanmış Yumurta, Salatalık, Domates, Helva, Menemen, Yumurtalı Ekmek, Simit, Kızarmış Ekmek yer alıyor.

REFİK DOĞU ANADOLU SERPME KAHVALTI

REFİK EGE SERPME KAHVALTI

Serpme kahvaltı dışında aperatif gözleme, tost gibi seçenekler e bulunuyor. Simitte yumurta (10 TL) ve Kıymalı Refik tostu (10 TL) özellikle seviliyor. Mekanın özel tatlısı Refo kahvaltı sonrası güzel bir final oluyor. Refik kahvaltı dışarıda kahvaltı edeceksek evimizde olmayan lezzetler deneyelim diyen misafirlerini bekliyor.

SİMİTTE YUMURTA

REFİK KAHVALTI İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES: Karabaş Mahallesi Rauf Orbay Sokak No:4/F İzmit/KOCAELİ
TELEFON: 0 (530) 387 34 41

Kocaeli İzmit’e Yakın Doğada Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.