İzmit’te Doğal Kahvaltı Nerede Yapılır?

EKOKÖY KALICI OLARAK KAPANMIŞTIR.

İzmit’te doğal kahvaltı edilecek yer arayanlar için bir Çerkez köyü olan Kartepe Ketenciler Köyü İzmit’teki kahvaltı mekanları arasındaki doğru adreslerden biri. Ketenciler Köyü Kocaeli merkeze oldukça yakın, doğası harika olan küçük ve keyifli bir köy. Ekolojik tarımın gelişmesi ile birlikte son yıllarda popüler oldu fakat henüz amatör ruhundan hiç bir şey kaybetmedi.

izmitte_kahvalti

İZMİT’TE DOĞA İÇİNDE KAHVALTI MEKANLARI

Ekoköy Restaurant köy kahvaltısında, yemyeşil bir ortam ve uçsuz bucaksız bir manzarada Ekoköy Ketenciler Kalkınma ve Dayanışma Derneği kadın üreticileri tarafından üretilen peynirler, tereyağ, pekmez ve reçeller, el açması sebzeli börek, HALUJ (peynirli Çerkez böreği), köy sütü, kahvaltılık sos, acı biberli sos, ev yapımı menemen (bahçede üretilen domates ve biberle yapılmış (yazın mevsiminde ihtiyacın fazlası ürünler kadın üreticiler tarafından odun ateşi kullanılarak konserve edilmekte),bir bardak sıcak günlük köy sütü, sınırsız çay termos ile servis ediliyor. Eğer istenirse patates kızartması ve yağda yumurta ekstra ücret ile servis ediliyor. Kişi başı ücreti 30 TL.

Kahvaltısı abartıdan uzak ve oldukça lezzetli, üretmedikleri hiç bir şeyi ikram etmiyorlar, et ürünleri Akmeşe’de bulunan çiftliklerden geliyor. Satışını da yaptıkları köy ürünleri makul fiyatlarla satın alınabiliyor. Servis biraz yavaş olsa da denemeye değer.

izmite_yakin_doga_icinde_kahvalti_ekokoy

İZMİT’TE DOĞADA KAHVALTI

Ekoköy Ketenciler Ekolojik Sağlıklı Yaşam Köyü

Kartepe, İzmit, Kocaeli

0 (530) 1794065

Kocaeli, İzmit En Güzel Kahvaltı Yerleri ve Fiyatları

https://gezentianne.com/kocaeli-izmite-yakin-gezilecek-dogal-yerler/

İstanbul’da Doğa İçindeki Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir