İstanbul’daki En İyi Patisserie FAUCHON PARIS Akasya AVM

Eksen Group tarafından Acıbadem Akasya AVM’de açılan FAUCHON Paris’in davetinde gurme bloggerlar olarak bizler de yerimizi alıyoruz. FAUCHON’un İstanbul’da açılması yeterince sevindirici iken lokasyonun Anadolu yakasında olması bu kalitede mekanların hep Avrupa yakasında açılmasından dertli biz anadolu yakalılar için ekstra bir mutluluk kaynağı oluyor.

Patisserie kültürünün gerçek sahipleri olan Fransızların ünlü markalarından biri olan FAUCHON Paris’in içerisine adım attığımızda gözümüze ilk olarak  pembe ağırlıklı oldukça modern bir dekorasyon ve dev bir makaron kulesi çarpıyor. 
Makaronlar, petifür ve ekler gibi diğer leziz kardeşleri ile birlikte önce gözümüzü sonra damaklarımızı şenlendiriyorlar. Müthiş lezzetteki tatlılara rağmen deniz ürünü düşkünü biri olarak benim damağımda iz bırakan lezzet, ıspanak yatağındaki ızgara deniz tarağı oluyor. 
Hem patisserie hem de restoran kısmı olan mekanda ister yemeğinizi yiyebilir, üzerinize tatlınızı seçebilir, ister sadece ekler ile kahve keyfi yapabilir ya da vitrinde sergilenen rengarenk ve envai çeşit tatlıdan sevdiklerinizi satın alıp evinize götürebilirsiniz.
 
 
Davetin ortalarına doğru FAUCHON Paris’in Yönetim Kurulu Başkanı Michel DUCROS Fransız aksanlı ingilizcesi ile renkli bir konuşma yapıyor. Açılış misafirlerinden Hıncal Uluç’un Gezenti Anne ismi çok ilgisini çekiyor, 1.5 yaşında çocuğu olan arkadaşına ‘Bak görüyor musun çocukları 1.5 yaşında iken birlikte Sümela Manastırı’na tırmanmışlar sen şuradan şuraya gidemiyorsun’ diye takılıyor. 
 
Sosyal Medya’dan takipleştiğimiz Taraf gazetesi yazarı Reha Tartıcı ve eşi Esra Hanım ile gece boyunca  keyifle sohbet ediyoruz. Finalde tanıştığımız  Michel DUCROS’nun kendi makinası ile fotoğrafımızı çekip ilerleyen günlerde övgü dolu bir mail ile bizimle paylaşması geceden kalan en sevimli anı oluyor…
 
FAUCHON PARIS 
Akasya AVM 
Acıbadem /İstanbul 
0 (216) 2903715
 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.