BRASSERIE Kavramını FINE CUISINE ile Buluşturan Restaurant, Sandalyee Brasserie

Bağdat Caddesi, Etiler ve Ortaköy’de şubeleri olan, şık ama rahat, popüler ama sıkış tepiş olmayan, Türk mutfağı ile harmanlanmış Dünya mutfağı lezzetlerinin gayet mantıklı fiyatlarla sunulduğu bir cafe restaurant  Sandalye Brasserie.

Yemeğe kimlik kazandıran mekan sloganıyla İstanbullularla buluşan Sandalye Brasserie “brasserie” kavramını “fine cuisine” anlayışı ile destekliyor.

Sandalyee Brasserie lezzetlerini Mutfak Sanatları Akademisi’nin uzun yıllar eğitmen şefliğini yapan Şef Erkan Yeşil ve ekibi yaratıyor.

Etiler’in kalbi Nispetiye Caddesi’nde sıcacık tonlarla dekore edilmiş şubesinde Erkan Şef ve ekibinin elinden çıkan kreatif sunumların hemen hepsi standart üzeri ama benim kalbimi fethedenArpa şehriye risotto üzeri POŞE SOMON ve Deniz Mahsüllü Mürekkep Balığı Spaghetti oluyor.

bagdat-caddesi-pizza-gezenti-anne-01

Sandalye Brasserie Caddebostan Şubesi de bana keyifli bir lezzet deneyimi yaşatıyor. Geniş menüsünden seçim yapmaya çalışırken acılı karides ve ızgara dana dilinde gözüm kalmış olsa da, gurbette yorgun düşmüş bir ceylan olarak dönerli pizzaya ‘hayır’ demem mümkün olmuyor. İki kişi paylaşabileceğiniz büyüklükteki pizza ile keçi peynirli salata iyi bir uyum sergiliyor.

bagdat-caddesi-pizza-gezenti-anne-02

Final bittabi Sandalyee Brasserie’nin imza tatlısı Red Velvet ile yapılıyor. İyi bir şarap menüsüne de sahip mekan her daim gidilesi, Gezenti Anne tavsiyesi.

bagdat-caddesi-pizza-gezenti-anne-03

SANDALYE BRASSERIE CADDEBOSTAN

Caddebostan Mahallesi, Bağdat Caddesi, No 275/B, Kadıköy, İstanbul

0 (216) 3687070

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.