ANTONIO CARLUCCIO İstanbul’da, CARLUCCIO’S Reasürans Nişantaşı

Two greedy Italians’ın one greedy’si Antonio Carluccio İstanbul’a gelmiş, hoşgelmiş diyor, geçtiğimiz Salı akşamı Nişantaşı Reasurans Carluccios’da lezzet düşkünleri ile buluşup sohbet etme fırsatı yakalıyoruz.

Kokteyl tadında geçen eventte ufak ufak tadımlar yapıyor, 77’lik Carluccio Amca ile sırayla fotoğraf çektiriyoruz. Sunulan lezzetlerden damağımda iz bırakan jambona sarılarak fırınlanmış jumbo karidesler oluyor.
Ertesi öğlen bloggerlar için düzenlenen organizasyonu tadım etkinliği olarak hayal etmişken Antonio Carluccio ile sohbet formatında olduğunu anlamamız uzun sürmüyor:) Carluccio sigarasını tellendirerek kendisinin CHEF değil COOK olduğunu vurguluyor. Akasya AVM’de yediğim ızgara deniz ürünlü salatanın lezzetine vurulup Kanyon AVM’de aynı beklentiyle sipariş verdiğimde gelen ızgara edilmeden servis edilen deniz ürünlü salatayı yerken yaşadığım hüsranı anlatıyor, şubelerde sunulan ürünlerin belirli bir standartta olması gerektiğinden dem vuruyorum ama ‘Biz bu konuda şeflerimizi özgür bırakıyoruz’ şeklinde bir cevap alıyorum.
Günün en keyifli anı gözümüzün önünde yoğurup kestiği gnocchilerin (okunuşu niyokki imiş bu arada) tadına bakabilmek oluyor. Finalde pek sevimli Antonio Amca’ya kitabımızı imzalatıyor, pozumuzu alıyoruz 🙂

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.