Adapazarı’nda Kahvaltı Nerede Yapılır?

 Geç sonbahar hafta sonlarından birinde, uyanır uyanmaz yola koyuluyor, soluğu Adapazarı’nda Kayalar Memduhiye Köyü’nde alıyoruz. Abaza köy kahvaltısı şiddetle tavsiye edilen, Adapazarı’ndaki kahvaltı nerede yapılır? dendiğinde ilk akla gelen Adapazarı kahvaltı mekanlarından Alaşara Restoran’ı elimizle koymuş gibi buluyor, İstanbul’dan İzmit otobanına girdikten sonra 1 saat 20 dakika süren yol sonrasında aç kurtlar misali sofraya kuruluyoruz.

ADAPAZARI'NDA KAHVALTI NEREDE YAPILIR?

ADAPAZARI’NDA KAHVALTI NEREDE YAPILIR?

Evde yakaladığım kalite ve lezzeti pek bulamadığımdan ötürü kahvaltıyı dışarıda etmeyi çok tercih etmeyen ben, bu sefer de kararımızdan pişmanlık duymaya başlamışken sofra donanıyor, lezzetler sınanıyor ve fikrim “İyi ki gelmişiz” e dönüyor. Eşim de aklımı okumuş gibi “Bu kahvaltı evdekinden güzel” yorumunu yapıyor. “Adapazarı’nda kahvaltı nerede edilir?” sorusunun cevabını buluyoruz. Alaşara Restoran’da abaza kahvaltısı servis ediliyor, çaylar soba üstünde demleniyor. Kahvaltı sevdiğim gibi serpme, baştan serpiştirilen soğuklardan sonra fırından çıkmış puf ekmekler ve sıcaklar hazır oldukça dumanı üzerinde iken servis ediliyor. Harika!
adapazari_kahvalti_edilecek_restoran

ADAPAZARI’NDA KAHVALTI

adapazari_kahvalti_abaza

ADAPAZARI ABAZA KAHVALTISI

Havuç tarator, patlıcan kızartma, güveçte abaza peyniri, patatesli omlet, menemen, peynirli pişi herşey azar azar sıcak sıcak, ağzımıza layık. 🙂  (Serpme kahvaltı + sınırsız çay = kişi başı 50 TL) Sakarya Alaşara Restoran’daki abaza kahvaltısı ile vedalaşıyor, kahvaltıdan sonra Memduhiye Köyü’nü geziyor, güzel doğa ve güzel evler kombinasyonundan güzel kareler yakalıyoruz. Adapazarı’nda Poyrazlar Gölü, Acarlar Longozu, Maden Deresi ve Karasu’yu keşfetmek üzere yola koyuluyoruz.
sakarya-adapazarı-gezilecek-yerler-gezenti-anne-10

ADAPAZARI MEMDUHİYE KÖYÜ

 

ALAŞARA RESTORAN

Kayalar Memduhiye Köyü (Akyazı), 54400

Sakarya, Türkiye

0 (264) 3595819

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

Memduhiye Köyü, Karasu, Acarlar Longozu ve Poyrazlar Gölü, Adapazarı Gezilecek Yerler

 

İstanbul’a Yakın Doğada Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

2 Comments

  • polat dedi ki:

    bu işletme hakkında bir kaç site dolaştım bir kaç blogger okudum. müşterilerin %80 ni işletme personelinin ve sahibinin aşırı kaba alakasız ve ukala olmasından servis hızının aşırı kötü olmasından fiyatların çok yüksek olmasından şikayetçi. kovulanlar hakarete uğrayanlar bile var. lezzet anlamında çoğu kişi beğenmiş. ancak gitmeyi planladığım bu yere kuş sütü bile verseler asla gitmem çünkü huzursuz olduğu aşikar. blogunuzu yeni keşfettim çok başarılı, bir çok not aldım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir