Kidzania İstanbul Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti Nedir?

KIDZANIA NASIL BİR YER?

10.000 metrekarelik bir alan düşünün, bir de bu dünyanın sadece çocuklar için olduğunu hayal edin. Çocukların gelecekte olmayı istedikleri meslekleri deneyimlemeleri için kurulmuş bu minik şehirde, çocuklar para ile alışverişi, ekip çalışmasını, temel yaşam becerilerini öğreniyor, geleceğe hazırlanıyorlar. Burada eğitim eğlence ile harmanlanıyor, çocuklar tiyatroyu, bankayı, hastaneyi, itfaiyeyi, Polis Karakolu’nu, Gizli Ajan Eğitim Merkezi’ni ve Havacılık Akademisi’ni içeren eğlenceli pek çok tesisi özgürce ziyaret edebiliyorlar.

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

KIDZANIA NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Kidzania Kadıköy Acıbadem’de Metrobüs ve metro hattının birleştiği noktada bulunan AKASYA AVM içerisinde yer alıyor. Bu sebeple Kidzania’ya hem metro, hem de metrobüs ile çok rahat ulaşılıyor. Metrobüs kullanacaksanız Uzunçayır durağında, metro kullanacaksanız Ünalan durağında inmeniz gerekiyor. Avrupa yakasındakiler için  Marmaray kullanıp Ayrılık Çeşmesi durağından metroya geçiş yapmak gerekiyor. Vapur ile Kadıköy’e geçip metroya binmek de diğer bir alternatif.

KIDZANIA 2017 GİRİŞ BİLET ÜCRETLERİ NEDİR?

Kidzania’ya girişte 2-3 yaş için 35, 4-14 yaş için 60, büyükler içinse 30 TL ödemeniz gerekiyor.

KİDZANİA NEREDE? NASIL GİDİLİR?

KİDZANİA NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Bir süredir çocuklarını götürmüş olan arkadaşlarımdan çocuklarla etkinlik, çocuklarla hafta sonu gidilecek yerler dendiğinde akla ilk gelenlerden Akasya AVM Kidzania’nın hem eğlenceli hem de hangi mesleklere yatkın oldukları görebildikleri için eğitici olduğunu duyuyordum. Bu sebeple kuzularımı Kidzania’ya götürmek için zaman yaratmaya çabalarken Gezimanya‘dan büyükler için bir Kidzania daveti geliyor.
Girişte bilekliklerimizi takıyor, bankadan aldığımız 50 Kidzosla başlıyoruz meslek ünitelerini turlamaya. Gizli Ajan Eğitim Merkezinde x-ray ışınlarına değmeden karanlık bir odada akrobasi yapıyoruz, örümcek ağlarından tırmanıyoruz. Işınlı yoldan devrilmeden yürümeyi başarıyor ve en sonunda bir ipe bağlanıp 5 metreden kendimizi boşluğa bırakıyoruz. Wow, oldukça iddialı bir başlangıç, epey yoruluyoruz.
KİDZANİA GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

KİDZANİA GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

 Biraz sakinleşelim, biraz da para kazanalım diyor, Arkeoloji Müzesi’ne uğruyoruz. Öğretmenimizden ön bilgi alıyor, tarihi kalıntıları çıkarıp sergi alanında sergilemek üzere etiketliyoruz.
kidzania_nerede_giris_ucreti_2

KİDZANİA GEZENTİ ANNE

KİDZANİA ARKEOLOJİ

KİDZANİA ARKEOLOJİ

Kidzania boyunca ilerlerken ressamlık ve mankenliğe gönül veren arkadaşlarımızla selamlaşıyoruz.
KİDZANİA RESSAMLIK

KİDZANİA RESSAMLIK

KİDZANİA MANKENLİK

KİDZANİA MANKENLİK

 Gezginkutubalığı  ve Gezenti Anne’ye uçak simülasyonu yakışır diyor, giriyoruz kokpite… Aman Allahım, biz iyisi mi yolcu koltuğunda seyahat etmeye devam edelim, uçağı defalarca düşürme noktasına geliyoruz. Öyle ki artık düşse de kurtulsak diyor, gülme krizine giriyoruz. 🙂 Bu kadar macera yeter, kuzular evde bekler, Kidzania ile vedalaşıyoruz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir