İstanbul’da Çocukla Gidilecek Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

1 – DEVELİ ATAŞEHİR

İstanbul’da çocukla gidilecek kahvaltı mekanlarından birincisi olan, Samatya’dan İstanbul’un dört bir yanına dağılan Develi Kebap’ın Ataşehir şubesindeki çocuk oyun alanı, gördüğüm en büyük oyun alanlarından biri. Çocuk oyun alanında üç dört  oyun ablası birden var. Restoran da çok büyük olduğu için çocuklar alana alınırken masa numarası ile isimler eşleştirilerek alınıyor. İçeri de büyükçe bir top havuzu, şişme kaydırak, resim yapabilmeleri için masalar, boya kalemleri ve farklı yaşlara uygun oyuncaklar mevcut. Develi’de de cumartesi günü serpme, pazar günü açık büfe brunch servis ediliyor. Doğal ve yöresel peynir çeşitleri, şarküteri, meyve ve içeceklerin yanı sıra, Antep böreği, ciğer dürüm, katmer ve gözleme gibi yöresel lezzetler de muhteşem Develi kahvaltısına eşlik ediyor. Develi Ataşehir’de cumartesi serpme kahvaltı (kişi başı 40 TL), pazar açık büfe brunch (kişi başı 45 TL) servis ediliyor. (0-6 yaş ücretsiz, 6-9 yaş %50 indirimli)

cocuk_parkli_restoran_develi_atasehir

2 – SAHAN VEGA, ATAŞEHİR

İstanbul’da çocukla gidilecek kahvaltı mekanlarından ikincisi Sahan Vega Ataşehir’de saat 10.00-14.00 arası, cumartesi günleri serpme kahvaltı, pazar günleri ise  açık büfe brunch sunuluyor. Türkiye’nin 7 bölgesinden 100’den fazla lezzet bu kahvaltıda buluşuyor. Kahvaltıdaki beyran, yuvalama ve diğer yöresel Antep lezzetleri özelllikle dikkat çekiyor. Çocuk oyun alanında kaydırak, langırt, oyuncaklar, çocuklara özel masalar, sandalyeler, lavabo ve klozetler bulunuyor, ama mekan asıl farkı “Çocuk Mutfağı” konseptiyle yaratıyor. Burada minik aşçılar beyaz önlüklerini takıp, kafaya aşçı kepini geçirdikten sonra hamur açıp, fındık lahmacun, peynirli pide hazırlıyorlar. Ablalarının yardımıyla fırında pişirip, afiyetle yiyorlar. Oyun alanında hafta sonları palyaço da oluyor, oyun kuruyor. Böylelikle kuzular arkadaşlarının doğum günü partisindelermişcesine eğleniyor. Sahan Vega’da hem serpme kahvaltı hem de açık büfe brunch kişi başı 50 TL. 0-2 yaş üzeri çocuklar %50 indirimli.

cocukla_gidilecek_restoran_sahan_vega_atasehir

3 – NAKKAŞ KEBAP, NAKKAŞTEPE

Serpme kahvaltı sevenler için İstanbul’da çocukla gidilecek kahvaltı mekanları listemizin 3. sırasında Bu sabah Nakkaştepe’deki Nakkaş Restoran yer alıyor. Nakkaş Restoran kahvaltısında çeşit çeşit peynirden sıkma portakal suyuna, ev yapımı pizzadan gözleme çeşitlerine, petek baldan enfes bir kaymağa, üzerine sulu sulu karpuza, yok yok. Bahçesinde şişme oyun alanı da bulunan mekan çocuklu aileler için gidilesi, denenesi.

4 – LUNA YEMEK VESAİRE, ATAŞEHİR

İstanbul’da çocukla gidilecek kahvaltı mekanlarından dördüncüsü Luna Yemek Vesaire’nin kendisi de iki çocuk annesi olan işletmecisi için çocuk oyun alanı konusu o kadar değerli ki bu alana restoranın geri kalan kısmı büyüklüğünde yer ayırdığı yetmemiş bir de çocuk alanını restoranın  havuza bakan en güzel manzaralı yerine konumlandırmış. Çocuk oyun alanı hijyeni konusunda da üstün çaba sarfeden mekanın lezzetleri de yaratıcılık konusunda çok takdir ettiğim Şef Deniz Yaşar’a emanet.  Hafta sonu sunulan ve Luna böreği, sucuk, hellim ve biber ızgara ile ön plana çıkan iki kişilik serpme Luna kahvaltısı sınırsız çay da dahil 80 TL.

cocuk_oyun_alanli_kafe_atasehir

5 – CAFE LOCALE, ATAŞEHİR

Batı Ataşehir bölgesinin tam merkezinde konumlandırılmış Cafe Locale, mekana ilk girdiğiniz anda, görkemli ambiyansı ile sizi etkiliyor. Yeşil ve kırmızı renklerin hakim olduğu mekanın yüksek tavanı, cam kubbesi ve her şeyden öte, tam ortasında konumlandırılmış 80 yıllık zeytin ağacı ile göz alıyor. Oyun ablasının da bulunduğu geniş bir oyun alanına sahip mekanda peynir çeşitleri, manda kaymağı, kekikli füme et, hellimli sucuk şiş, yumurtalı ekmek ve ev yapımı acuka ile ön plana çıkan çift kişilik Locale Special Kahvaltı sınırsız çay da dahil olmak üzere toplam 62 TL’ye sunuluyor.

Cafe-Locale-Kahvalti

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

6 – ÇANAK KEBAP, ACIBADEM

Sadece Acıbadem de değil tüm Anadolu yakasında nam salmış Antep mutfağının başarılı temsilcisi Çanak Kebap’ın Göztepe ve Kozyatağı’nda iki şubesi daha var. Pazar günleri açık büfe brunch servis edilen mekanda kahvaltı çeşitlerinde de pek çok yöresel lezzete rastlamak mümkün.  Mekanın lezzetleri kadar ön plana çıkan diğer bir yanı, farklı yaş gruplarından tüm çocuklara hitap edecek çeşitlilikte ekipmana sahip çocuk oyun alanına sahip olması. Açık büfe brunch kişi başı 40 TL. Rezervasyon şart.

istanbul_cocukla_gidilecek_kahvalti_mekanlari (2)

7 – KULELİ YAKAMOZ, KULELİ

Adını yanı başındaki Kuleli Askeri Lisesi’nden alan ve İstanbul’da boğaz manzaralı açık büfe kahvaltı dendiğinde ilk aklıma gelen Kuleli Yakamoz tüm mekanı çepeçevre saran camekan yapısı ile insanda Boğaz kenarında değil Boğaz’ın içindeymiş hissi uyandıran bir restoran. Esasen balık restoranı olarak hizmet veren mekan, hafta sonları sunduğu açık büfe kahvaltısı ile daha çok rağbet görüyor. Açık büfe kahvaltıda size özel hazırlanan omletten, sıcacık börek çeşitlerine, gözlemeci teyzenin açtığı gözlemelerden son derece davetkar tatlılara, ananas dilimlerinden nar tanelerine uzanan meyvelerden,  taze sıkılmış portakal suyuna kadar damakları şenlendiren pek çok seçenek mevcut. Dış mekandaki minik çocuk parkı da olan Kuleli Yakamoz küçük çocuklu ailelerin boğaz kıyısında kahvaltı keyfi için ideal bir seçenek oluşturuyor. Hafta sonu sunulan açık büfe kahvaltı fiyatı 65 TL. Brunch öğlen ikiye kadar devam ediyor.

 kuleli-yakamoz-kahvaltı-gezenti-anne

8 – ADİLE SULTAN KASRI ÖĞRETMENEVİ, VALİDEBAĞ KORUSU, KOŞUYOLU

Ağaçlar altındaki bahçesinde kahvaltınızı yaparken etrafınızdaki tarihi dokunun keyfine doyamayacağınız bir mekan. Bahçe çocukların oyun oynaması için de elverişli. Hafta sonları servis edilen açık büfe kahvaltısı lezzet anlamında fark yaratmasa da oldukça çeşitli. Unutulmaz filmlerin çekildiği Hababam Sınıfı Müzesi de mutlaka gezilmeli. Açık büfe kahvaltı kişi başı 25 TL.

cocukla_kahvalti_adile_sultan_kasri

9 – SARI KÖŞK, EMİRGAN KORUSU

İstanbul’un en güzel korularından Emirgan Korusu özellikle lale zamanı tam bir görsel şölene ev sahipliği yapıyor. Sarı Köşk, Pembe Köşk ve Beyaz Köşk adlı üç köşkü bünyesinde barındıran koruda boğaza hakim manzarası sebebiyle en çok Sarı Köşk ön plana çıkıyor. Korunun yemyeşil bahçesi çocuklar için doğal bir oyun alanı oluşturuyor. Kahvaltı servis edilen pek çok mekanda olduğu gibi Sarı Köşk’te de kahvaltı hafta içi serpme, hafta sonu açık büfe olarak sunuluyor. Serpme kahvaltı için 25 TL, açık büfe için 35 TL kişi başı ücret alınıyor.

istanbul_doga_icinde_kahvalti_emirgan

10 – HİDİV KASRI, ÇUBUKLU KORUSU

Üsküdar-Beykoz sahil yolu üzerinde, Beykoz’daki Çubuklu korusunun içerisinde bulunan ve İstanbul’da Çocukla Gidilebilecek Kahvaltı Mekanları listemizin 10. sırasında bulunan Hidiv Kasrı İstanbul’un önemli tarihi yapılarından biri. Hem kasrın tarihi dokusu hem de içinde bulunduğu korunun güzelliği, gül bahçeleri, sincapları ve cıvıl cıvıl kuş sesleri pazar kahvaltılarını cazip hale getiriyor. Burada da korunun yemyeşil bahçesi çocuklar için doğal bir oyun alanı oluşturuyor.  Serpme kahvaltı 25, sadece pazar günü sunulan açık büfe kahvaltı kişi başı 35 TL, eşsiz boğaz manzarası ise paha biçilemez. 🙂

istanbul_dogada_kahvalti_hidiv_kasri

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

11 – YILDIZ PARKI, BEŞİKTAŞ

İstanbul’un göbeğinde olmasına rağmen içine adım attığınız anda şehrin kalabalığından sizi bir anda uzaklaştırıp doğa ile buluşturan gizli saklı bir orman Yıldız Parkı. Kır Kahvesi de Yıldız Parkı içindeki Malta Köşkü Beltur ve Çadır Köşkü gibi diğer Beltur mekanlarına nazaran daha mütevazi olanı. Servis ilgili, koruya nazır manzarası huzur verici. Kahvaltı tabağı 22 TL, kavurmasını çok başarılı bulduğum kavurmalı yumurta 10.5 TL.

istanbul_orman_icinde_kahvalti_yildiz_parki

12 -YOROS KAFE, ANADOLU KAVAĞI

İstanbul’da Çocukla Kahvaltı Edilecek Yerler listemizin 12.si Anadolu Kavağı’nın yanı başında, Yoros Kalesi’nin yamacında, İstanbul’un eşsiz boğaz manzarasını güzel bir açıdan gören, kaleye çıkan yokuş üzerinde stepler halinde konumlandırılmış, kırmızı pötükare örtüleri, ahşap masa ve sandalyeleri ile gayet sevimli ve doğa içinde bir kahvaltı mekanı Yoros Kafe. Çocukluğumuzdaki salıncaklara benzeyen kütüklere bağlı halatların ucuna kondurulmuş tahta salıncaklarda sallanmak çocukları geçtim, büyükler için bile oldukça keyifli. Serpme kahvaltı kişi başı 30 TL.

istanbul_doga_icinde_kahvalti_fiyatlari

13 – STELLA, POLONEZKÖY

İstanbul’da çocukla gidilecek kahvaltı mekanları listesinin 13.sü, doğa ile iç içe olmayı seven çocuklu aileler için İstanbul’un arka bahçesi konumunda yeşilin, ormanın korunduğu nadir yerlerden biri Polonezköy. Fatih Sultan Mehmet köprü yolu üzerindeki Kavacık sapağından sapılıp Acarkent’i geçtikten sonra Polonezköy tabelalarını takip ederek ulaşılabilen Polonezköy’de benim favori mekanım ise STELLA. Tepeden ormana hakim manzarası, yemyeşil ambiyansı ve orman yoluna direkt bağlantısı ile bence bölgedeki benzerlerinden bir adım önde. Çocuk parkı da olan mekanın uçsuz bucaksız yeşil alanındaki hamaklarında sallanmak da oldukça keyifli. Serpme kahvaltı kişi başı 34 TL.

istanbul_doga_icinde_kahvalti_polonezkoy

13 – MESST KAFE, NAKKAŞTEPE

Nakkaştepe sırtlarında, boğaz ve köprü manzaralı Messt Cafe tavşanların etrafta dolaştığı çok geniş bir yeşil alana sahip. Hafta sonları açık büfe kahvaltı servis edilen mekanda sunulan çeşitler oldukça kaliteli. Açık büfe 45 TL, çocuklar geniş çim alanda koşup oynarken alabildiğine boğaz manzarasına karşı çayınızı yudumlamak oldukça keyifli.

istanbul_yesil_alanda_kahvalti_nakkastepe

14 – BAHAR COUNTRY, BAHÇEKÖY

Sarıyer’de Bahçeköy yolu üzerinde bulunan kahvaltı ve mangal konseptli piknik alanlarından biri Bahar Country. Kavak ağaçları altında geniş bir alana konumlandırılmış mekan çocukların koşup oynayabileceği kocaman bir çim alana, parka ve futbol kalelerine de sahip. Hem Pazar günü hariç verilen serpme kahvaltı hem de Pazar günleri sunulan açık büfe kahvaltı kişi başı  50 TL.

istanbul_yesil_alanda_kahvalti_bahcekoy

16 – YEŞİL VADİ RESTORAN ÇEKMEKÖY

Çekmeköy Çavuşbaşı yolu üzerinde, aslında et ve mangal restoranı olarak hizmet veren Yeşil Vadi Restoran’da sabahları da kahvaltı servis ediliyor. Peynir çeşitleri, bal, kaymak, reçel, zeytin, söğüş, sigara böreği ve sınırsız çaydan oluşan serpme kahvaltı 25 TL gibi gayet makul bir ücret ile sunuluyor. Geniş bir çim alana ve çocuk parkına da sahip mekanın yeşillikler içindeki çardaklı ve tahta masalı ambiyansı şehirden uzaktaymışsınız hissi uyandırıyor.

istanbul_dogada_kahvalti_cekmekoy

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

 

İstanbul’da Doğa İçindeki Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

İstanbul’da Çocuk Oyun Alanı Olan Restoran ve Kafeler

 

5 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir