İstanbul’da Çocukla Gidilecek, Çocuk Oyun Alanlı Mekanlar, Restoran ve Kafeler

istanbul_cocuk_oyun_alanli_restoranlar

Küçük çocuğu olan aileler de  arada bir sosyalleşip çekirdek aile olarak ya da eş dostla birlikte restoranın birinde yemek yiyip, bir şeyler içip, iki lafın belini kırmak isterler. Ancak küçük çocukla standart bir restorana gidildiğinde, bu masum çocuklar kaşık çatalla tabağa vurma, bardaktaki suyun içine tuz, karabiber serpme, suya peçete sokma, bulunduğumuz masa altından yan masa altlara uzanan masa altı gezileri şeklindeki bir takım aksiyonları ile bize ve çevreye bir takım rahatsızlıklar vererek, yediğimizi içtiğimizi burnumuzdan getirmeye ant içmiş minik canavarlara dönüşürler. 🙂  Bu nedenle İstanbul’da çocukla gidilecek mekanlar, çocuk dostu, çocuk oyun alanı olan, çocuk parklı cafe ve restoranlar çölde vahadır, hayat kurtarıcıdır.

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

1 – DEVELİ KEBAP, ATAŞEHİR

İstanbul’da Çocukla Gidilecek, Çocuk Oyun Alanlı kebapçılar serimizin ilki olan, Samatya’dan İstanbul’un dört bir yanına dağılan Develi Kebap’ın Ataşehir şubesindeki çocuk oyun alanı, gördüğüm en büyük oyun alanlarından biri. Çocuk oyun alanında üç dört tane oyun ablası birden var. Restoran da çok büyük olduğu için çocuklar alana alınırken masa numarası ile isimler eşleştirilerek alınıyor. İçeri de büyükçe bir top havuzu, şişme kaydırak, resim yapabilmeleri için masalar, boya kalemleri ve farklı yaşlara uygun oyuncaklar mevcut.  Mekan hafta sonları sunduğu kaliteli  açık büfe kahvaltısına oyun alanı artısıyla çok fazla müşteri çekmekte.

cocuk_parkli_restoran_develi_atasehir

ÇOCUK PARKLI RESTORAN, DEVELİ KEBAP ATAŞEHİR

Yemek menüsüne gelince, bildiğimiz Develi kalitesi. Kuzular dönerlerini yedikten sonra oyun alanına koşarken, sizler muhammaranın, fark yaratan leziz çiğ köftenin, antep usülü dışı kıtır içli köftenin ve gavurdağ salatası eşliğinde fıstıklı kebabın tadını çıkarabilirsiniz.

cocuk_parkli_restoran_develi_atasehir

DEVELİ KEBAP ATAŞEHİR

DEVELİ ATAŞEHİR
Küçükbakkalköy Mah., Vedat Günyol Cad. No:9, 34750 Ataşehir/İstanbul
0 (216) 5756868

 

2 – DEVELİ KEBAP, KALAMIŞ

Aynı Develi kalitesi. Yazın Kalamış Marina’ya nazır bahçesinde gün batımını izleyebilmek çok keyifli. Oyun âlânı da gayet ferah, tercih edilirse oyun ablaları çocukların yemek yemelerine yardımcı oluyorlar.

cocuk_parkli_restoran_develi_kalamis

ÇOCUK PARKLI RESTORAN, DEVELİ KEBAP KALAMIŞ

DEVELİ KALAMIŞ
Fenerbahçe Mahallesi, Münir Nurettin Selçuk Cd., 34726 Kadıköy/İstanbul
0 (216) 4189400

 

3 – SAHAN VEGA, ATAŞEHİR

İstanbul’da Çocukla Gidilecek, Çocuk Oyun Alanlı Sahan, Çocuk oyun alanı konusunda kendini aşmış bir restoran. Kaydırak, langırt, oyuncaklar, çocuklara özel masalar, sandalyeler, lavabo ve klozetler çok iyi düşünülmüş ama mekan asıl farkı “Çocuk Mutfağı” konseptiyle yaratmış. Burada minik aşçılar beyaz önlüklerini takıp, kafaya aşçı kepini geçirdikten sonra hamur açıp, fındık lahmacun, peynirli pide hazırlıyorlar. Ablalarının yardımıyla fırında pişirip, afiyetle yiyorlar. 🙂

cocukla_gidilecek_restoran_sahan_vega_atasehir

ÇOCUKLA GİDİLECEK RESTORAN, SAHAN VEGA ATAŞEHİR

Oyun alanında hafta sonları palyaço da oluyor, oyun kuruyor. Böylelikle kuzular arkadaşlarının doğum günü partisindelermişcesine eğlenirken sizler de kuru patlıcan dolması, sahan kebap, soğan kebabı, şişten ali nazik ve katmer gibi spesiyallerinin tadını çıkarabilirsiniz. Mekan büyüklüğü sebebiyle cumartesi akşamları uğultulu oluyor, serviste aksamalar yaşanabiliyor, daha sakin günleri tercih etmenizi tavsiye ederim.

cocuk-oyun-alanli-restoran_sahan_vega

SAHAN VEGA ATAŞEHİR

SAHAN VEGA
Barbaros Mahallesi, Kardelen Sk. 4/1, 34746 Ataşehir/İstanbul
0 (216) 3153636

 

4 – KAŞIBEYAZ, WATERGARDEN ATAŞEHİR

Anadolu yakasının merkezi olmaya doğru adım adım yaklaşan Ataşehir’de geçtiğimiz sene açılan Watergarden İstanbul tam bir restoran cenneti. Ateşli ve müzikli havuz showları ile de kitleleri kendine çeken Watergarden’daki en özel restoran şüphesiz ki, İstanbul’da kebap deyince akla ilk gelen isimlerden olan KAŞIBEYAZ.

KAŞIBEYAZ WATERGARDEN’DA İSKENDER KEBAP

Muhteşem bir iç dekorasyon, havuz şovları ile içiçe bir teras, Kaşıbeyaz lezzeti ve servis kalitesi. Çocuklu aileler için en güzeli de başarılı bir oyun alanı. Gidilesi, denenesi, Gezenti Anne tavsiyesi.

KAŞIBEYAZ ATAŞEHİR ÇOCUK OYUN ALANI

KAŞIBEYAZ ATAŞEHİR
Watergarden İstanbul, Barbaros Mah. Şebboy Sok. No:2 Batı Ataşehir, 34746 Ataşehir/İstanbul
444 1 040

 

5 – ADANA DOSTLAR, ATAŞEHİR

İstanbul’da Çocukla Gidilecek, Çocuk Oyun Alanlı Kebapçılar listemizin 5. Adana Dostlar, Palladium’un tam karşısında, ambiyans olarak pek bir güzelliği olmamakla beraber cacığı, gavurdağı, karışık minik diye tabir ettikleri fındık lahmacun ve peynirli pidesi, adanası, patlıcan kebabı, kaburgası, çöp şişi ve finalde dondurmalı ılık kadayıfıyla gönüllerde taht kurmuş mekan. Servis gayet hızlı, garsonları güler yüzlü. Fiyatlar eskisi kadar uygun değil ama yine de bölgedekilerin bir tık altı.

cocuk_oyun_alanli_restoran_adana_dostlar_kebap

ÇOCUK OYUN ALANLI RESTORAN, ADANA DOSTLAR KEBAP

Kapalı oyun alanı oldukça primitif olmasına rağmen, oyun ablaları samimi ilgileriyle çocukların gönlünü fethediyor. Yaz ayları kullanılan açık oyun alanı, bahçede, anne baba masalarının dibinde, 0-6 yaş grubu için yeterli kapasitede.  Çoğu oyun alanında olduğu gibi burada da talep edilirse oyun ablaları çocukların yemek yemelerine yardımcı oluyorlar.

ADANA DOSTLAR KEBAPÇISI
Barbaros Mahallesi, Halk Cd. No:31, 34746 Ataşehir/İstanbul
0 216 4729093

 

6 – BİZİM KONAK ET KEBAP, ATAŞEHİR

Zengin kahvaltısı, mükellef kebap sofraları ile günün her saatinde keyif vaadeden Bizim Konak Et Kebap Ataşehir’de Şerifali bölgesinde konumlandırılmış. Konak Kebab-ı Sefa, Konak Sarma Kebap, Fıstıklı Kebap başta olmak üzere tüm klasik kebapların da yer aldığı Bizim Kebap menüsünde vişneli yaprak sarma, zeytinyağlı bademli pazı,  hardal soslu patlıcan ve köpoğlu ön plana çıkıyor. Başpınar lahmacunu, içli köfte, çiğ köfte ve kuru patlıcan dolması da Bizim Konak Et & Kebap müdavimlerinin vazgeçilmezi. Annelerin konforuna öncelik veren mekan sahipleri onlar rahatça  yemeklerini yesin, sohbet etsin ve tabii ki çocuklar da eğlensin diye harika bir oyun alanı hazırlamış. Yemeklerini bitiren çocuklar doğru oyun odasına, eğlenceye koşuyor.

BİZİM KONAK ET KEBAP

BİZİM KONAK OYUN ALANI

BİZİM KONAK ET KEBAP
Tatlısu Mahallesi Şenol Güneş Bulvarı No:2 C2 Ümraniye / İstanbul
0 (216) 594 51 30 

 

7 – HASAN KOLCUOĞLU, ÇEKMEKÖY

Dışarıdan Eltes Gold Residence’ın altındaki fast food restoranlarından biri gibi gözükmesine rağmen içeri girildiğinde  beyaz masa örtülü, çocuk oyun alanlı,  hatta hatta canlı fasıllı  bir restoran olduğu farkedilen kebapçı.

cocuk_oyun_alanli_restoran_cekmekoy

HASAN KOLCUOĞLU ÇEKMEKÖY

Konsept çeşit çeşit mezelerin, pastırmalı humus, güveçte mantar gibi ara sıcakların, uzun tahta sinide getirilen metrelik karışık etlerin müşteriye ne zaman getirelim diye sormadan etmeden ardı ardına yağdırıldığı fiks menülü standart Kolcuoğlu sunumu. Oyun alanı yeterli ama oyun ablasının pek yönlendirici olduğu söylenemez. Yine de bölgedeki sitelerde oturanlar için yakınlığı sebebiyle alternatif olabilir…

cocuk_oyun_alanli_restoran_cekmekoy

ÇOCUK OYUN ALANI OLAN RESTORAN, HASAN KOLCUOĞLU ÇEKMEKÖY

ÇEKMEKÖY HASAN KOLCUOĞLU
Madenler Mah. Şehit Ünal Kalafat Cad. No:32 Eltes Gold Res, 34782 Istanbul, Çekmeköy
0 (216) 5941101

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 STEAKHOUSELAR

1 – ET-INN, SAHRAYICEDİT

T-bone Steak ile patlıcan kebabı, künefe ile volcano‘yu birarada bulabileceğiniz steak house ve kebapçı konseptini birleştirmiş çocukla gidilecek mekanlardan biri ET-INN. Havuz başındaki bahçesi de, iç mekânı da oldukça büyük, modern bir şıklıkta dekore edilmiş bir çocuk oyun alanlı restoran.

cocuk_oyun_alanli_restoran_et_yenisahra

ET INN STEAK HOUSE VE KEBAP

Yaz ayları için bahçede büyük bir parkı, kış ayları için de alt katta iki tane oyun odası bulunuyor. Bu odalardan biri 0-6 yaş grubuna uygun renkler ve ekipmanlarda donatılmışken, diğeri 6 yaş üstü için playstation, karaoke, buz hokeyi gibi fasilitilere sahip. Oyun ablaları çocukları burada da yalnız bırakmıyor.

cocuk_oyun_alanli_restoran_et_inn

ÇOCUK OYUN ALANI OLAN RESTORANLAR, ET INN STEAK HOUSE

ET INN STEAKHOUSE
Sahrayı Cedit Mahallesi, Uçar Sk. No:9, 34734 Kadıköy/İstanbul
0 216 301 29 29

 

2 – ÖZGÜR ŞEF STEAK HOUSE

Batı Ataşehir’de Kentplus Sitesi’nin iki etabı arasında konumlandırılmış çocukla gidilecek mekanlardan Özgür Şef Steakhouse Ataşehir, sokak arası lokasyonuna ve devasa iç mekanına rağmen her daim dolup taşan çocuk oyun alanlı bir restoran. Steakhouse konseptinin ilk temsilcilerinden olan Özgür Şef Steak House’da kırmızı şaraba muhteşem bir uyum gösteren rokfor ve isli çerkez peynirlerine Özgür Şef’in leziz füme etleri yarenlik ediyor. Ardından yine erimiş cheddar peynirinin eşlik ettiği ŞAŞLIK Brezilya usulü şişler ile servis ediliyor. SUCUK, MERGUEZ ve KÖFTE trio’su muhteşem. Final tabi ki Antep mutfağının göz bebeklerinden KATMER ile yapılıyor.

Özgür Şef hakkındaki detaylar için tıklayın…
cocuk_oyun_alanli_ozgur_sef

ÇOCUK OYUN ALANLI ÖZGÜR ŞEF

ÖZGÜR ŞEF STEAK HOUSE KASAP
Barbaros Mah., Karanfil Sok. Kentplus 6/1, 34746 Ataşehir/İstanbul
0 (216) 688 43 43

 

BALIKÇILAR

1 – BELUGA FISH GOURMET, ATAŞEHİR

Çocukla gidilecek restoran dendiğinde aklıma ilk gelen. Anadolu yakası balıkçılarının en özeli, en güzeli.  Bu kadar şık bir balık restoranı ben görmedim. Mekan çok büyük de olmadığı için sıcak bir havası var. Yaz aylarında Boğazda Çengelköy Villa Bosphorus’un kumsalında balık keyfi yapmanın yerini elbette ki tutamaz ama kış ayları için Anadolu yakasında burayı tek geçerim. Balık pastırması, lezzet topu ve ahtapot ızgarayı özellikle tavsiye ederim. Domates salatası mutlaka denenmeli. Kış döneminde bu lezzette bir domates nasıl oluyor, çözebilmiş değilim.
cocuk_oyun_alanli_restoranlar_beluga

BELUGA FISH GOURMET

Özel günlerinizde çocuklarınızı bırakacak yer bulamazsanız buraya gelebilirsiniz. Kuzular üst katta oyun ablalarıyla top havuzunda, zıplama alanında oynarken ya da çizgi film seyrederken siz eşinizle mum ışığında romantizm sularına yelken açabilirsiniz.

Beluga Fish Gourmet hakkındaki detaylar için tıklayın…
cocuk_oyun_alanli_restoranlar_beluga

ÇOCUK OYUN ALANLI RESTORANLAR, BELUGA FISH GOURMET

BELUGA FISH GOURMET
Küçükbakkalköy Mah., Ahmet Yesevi Cad. ,Doruk Sok. 7/C, 34750 Ataşehir/İstanbul
0 (216) 469 54 54

 

2 – FOÇA FISH GOURMET, ATAŞEHİR

 Çocuk oyun alanlı restoranlar listemizin ikincisi olan Foça Balık Beluga’nın yan komşusu. Burası da çok şık. İlgi, alaka, sunum, ambians dört dörtlük ama isminde gurme kelimesi geçmesine rağmen menü, özellikle de mezeler standart balık restoranlarından çok da farklılaşmış değil. Bence bu anlamda Beluga’dan bir tık geride. 
cocuk_oyun_alanli_restoranlar_foca

FOÇA FISH GOURMET

Kalamar ızgarası oldukça başarılı. Tereyağda karides kendinden geçmemiş, diri diri, son zamanlarda yediklerimizin en iyisi. Restoranın Çocuk oyun alanı gayet güzel, oyun ablasının eğitimli olduğu belli, her çocukla birebir ilgileniyor…

cocuk_oyun_alanli_restoranlar_foca

ÇOCUK PARKLI RESTORANLAR, FOÇA FISH GOURMET

FOÇA FISH GOURMET
Küçükbakkalköy Mahallesi, Ahmet Yasevi Sk. 7/D, 34750 Ataşehir/İstanbul
0 (216) 577 86 86

 

3 – KOŞUYOLU KİPOS BALIK

Çocukla gidilecek mekanlardan Koşuyolu Kipos Balık son dönem İstanbul lezzet keşiflerimden biri. Çocuklar eğitimli ablalar gözetmenliğinde oyun alanında oynarken damak çatlatan mezeler eşliğinde rakı balık keyfi yapabileceğiniz böyle mekanlar, çocuklu aileler için çok kıymetli.
cocuk_oyun_alanli_balikci_kipos

KİPOS BALIK KOŞUYOLU

Ayvalık Cunda mutfağının hakkını veren levrek marini, dereotu ve soğan ile servis ettikleri favası, deniz mahsüllü böreği, Girit ezmesi çok iyi. Ahtapotu sirkeye boğmadan marine edip, bu lokumlukta servis etmeleri ile de kalbimi çalan Kipos Balık’a bahar ve yaz aylarında sırf ağaçlar altındaki bahçesine oturmak için bile gidilesi, denenesi, balık ziyafeti Marlenka tatlısı ile bitirilesi.
cocuk_oyun_alanli_balikci_kipos_kosuyolu

ÇOCUK OYUN ALANLI BALIKÇI, KİPOS BALIK KOŞUYOLU

KOŞUYOLU KİPOS BALIK
Koşuyolu Mahallesi, Cenab Şahabettin Sk. No:128, 34718 Kadıköy/İstanbul
0 (216) 340 84 54

 

4 – DEVELİ MARİN, KALAMIŞ

Develi ve balık… Oluyor mu oluyor. Bağdat caddesi hattında pek çok balıkçı var ama hem çocuk oyun alanı olan hem aradan yol geçmeden denize nazır rakı balık keyfi yapabileceğiniz başka bir yer yok. Develi marin, kebapçı ekürisi gibi bu yönleriyle bir adım öne çıkıyor.
cocuk_oyun_alanli_balikci_develi_marin

ÇOCUK OYUN ALANLI BALIKÇI, DEVELİ MARİN

DEVELİ MARİN KALAMIŞ
Fenerbahçe Mahallesi, Münir Nurettin Selçuk Cd., 34726 Kadıköy/İstanbul
0 (216) 330 74 25

 

5 – LAKERDA BALIK, KÜÇÜKYALI

Küçükyalı sahil yolunda bulunan İstanbul’un köklü balıkçılarından Lakerda kişi başı fiyatları soft içecekle 75 TL, 2 adet yerli içecekle 95 TL, sınırsız yerli içecekler 110 TL olan soğuk mezeli, ara sıcaklı, seçimli balıklı, meyve ve tatlılı fiks menü opsiyonları sunuyor. Lakerda Balık’ta bittabi alakart seçenekler de bulunuyor. Oyun ablalı çocuk oyun alanı da bulunan mekanın balık kebabı hem çocukların hem büyüklerin damağını şenlendiriyor.

KÜÇÜKYALI LAKERDA BALIK, BALIK KEBABI

 

LAKERDA BALIK, OYUN ALANI

LAKERDA BALIK
Çınar Mahallesi, Turgut Özal Blv. No:83, 34841 Maltepe/İstanbul
0 (216) 388 77 44

6 – ANGEL MERCAN, TUZLA

Tuzla’da Manastır koyunda, denizle iç içe, günbatımını izlerken balık keyfi yapabileceğiniz bir çocuk parklı bir restoran Angel Mercan Tuzla.  Sunum, ambiyans, lezzet her şey yerli yerinde. Balık buğulama çok başarılı. Tuzla’da olmasına rağmen fiyatlar boğazdaki benzerlerinden aşağı kalmıyor. Mekânın kapalı çocuk oyun alanı yok, açık alanda otoparkın yanında kendine ait bir oyun parkı var. Ama bu çocuk parkı ile restoran arasından mekâna giriş çıkış yapan araçların geçmesi ve parkta bir oyun ablası olmaması sebebiyle, ebeveynler çocukların bizzat başında beklemek durumunda kalıyor. Ancak 6 yaş üstü çocuklar ebeveyn gözetimi olmadan parkta oynayabiliyorlar. 
 
cocuk_parkli_balikci_tuzla_mercan

ÇOCUK PARKLI BALIKÇI, ANGEL MERCAN TUZLA

ANGEL MERCAN TUZLA
Postane Mahallesi, Cafer Bey Sk. No:18, 34940 Tuzla/İstanbul
0 (216) 395 58 95

16 Comments

 • Anonymous dedi ki:

  Cok ise yarayan bir calisma olmus, elinize saglik.

 • Seyhan Kaya dedi ki:

  Merhaba,
  Bu listeye Maltepe e-5 üzerindeki Cemil Usta’yı da ekleyebilirsiniz. Hem köfteleri gerçekten lezzetli hem çocuk oyun alanı güzel. Oyun alanı üst katta olduğu için aklınız kalmasın diye (içeride sürekli bir oyun ablası olmasına rağmen) restoran içine yerleştirilmiş televizyonlardan çocuğunuzu yemek yerken canlı izleyebiliyorsunuz. Tavsiye ederim 🙂

  Sevgiler 🙂

 • Mine dedi ki:

  Merhaba, biz bir ilk i basardik ve artik istediginiz gibi kebapci balikci degilde, bagdat caddesinde Fan Fang cin restorani ve Balboa burger in icinde cocuk oyun alani da actik, hatta burada cin ve amerikan temali cocuk dogumgunlerinide organize edecegiz, cocuklu ailelere duyurulur, bir taraftan afiyetle cin yemegi veya hamburgerlerinizi yerken cocuklarda mutlu mesut oyunlarini oynayacaklar? sevgiler

 • Çocuk dedi ki:

  restoranda içinde oyun alanı olması iyi bir fikirdir 🙂

 • Gönül Tigün dedi ki:

  Kadıköy Koşuyolunda yeni açılan Kipos Balık ”Ayvalık Cunda Mutfağı ” da Çocuk dostu bir restauranttır. Cuma-Cumartesi-Pazar Bakıcı abla eşliğinde çocuklarınızı bize emanet ederek. siz Yemeklerimizin tadını çıkarabilirsiniz.

 • Emine dedi ki:

  “Luna yemek vs.” Denilen yeri,bir pazar günü keyifle kahvalti yapalim diye tercih ettik. Portakal suyunda karasinek yüzüyordu. Tereyaginin uzerinde kıl vardi. Her sey bizemi denk geldi bilmiyorum ama rezalet bir kahvaltiydi. Zaten aç geldik ac kalktik masadan. Sahibi hanim mekanda yoktu. Birebir kendisiyle görüsmek istedik ama geç geliyormus. 👎 kisaca vasat…

 • Gizem dedi ki:

  Maltepe şato plus

 • Yesim dedi ki:

  Avrupa yakasi icin benzer bir liste rica ediyorum 🙂

 • Fatma dedi ki:

  Maltepe deki sato ve onun cafesinde ne zaman gitaek kapali alanda nargile ve sigara tuketiliyor.bir kere gittim cocugum eglensin diye…oyun yeri mekanin en arkasi ve havasiz kisminda…butun duman ve zehiri cocuklar soluyor😕surekli liseli ergenler var ve cocuk icin hic uygun olmayan manzaralarla karsilastik…bir daha mi asla😕

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir