Hem Sağlıklı Hem Lezzetli Okul Öncesi Kahvaltı Seçeneği

OKUL ÖNCESİ KAHVALTI

Beyaz un ve beyaz ekmeği hem kendimizin hem de çocuklarımızın beslenme düzeninden uzun zaman önce çıkardık. Evde ekmek, kek, kurabiye, poğaça yaptığımda tahılın besleyici değeri olan tüm parçalarını ( tahılın özü, kepeği ve endosperm) içeren tam tahıllı un kullanıyorum ve hamuru ay çekirdeği, kabak çekirdeği, çöreotu gibi farklı tohumlarla zenginleştiriyorum. Böylece hazırladığım poğaça, kurabiye, kek ya da ekmek hem besleyici hem de lezzetli oluyor. Dışarıdan satın aldığım ekmek ve benzeri ürünlerin de tam tahıllı olmasına ve farklı tahıllarla zenginleştirilmiş olmasına özen gösteriyorum.

Nesquik tam tahıllı kahvaltılık gevreği bu konudaki beklentimi fazlasıyla karşılıyor. Çünkü Nesquik kahvaltılık gevreğinin 1 numaralı içeriği tam tahıl. Tam tahılın yanı sıra 6 vitamin, kalsiyum ve demir de içeriyor. Çocuklarım süt ile birlikte Nesquik kahvaltılık gevreğini lezzetli olduğu için hem hiçbir mücadeleye girmeden severek tüketiyorlar, hem de günlük protein, kalsiyum, vitamin ve tahıl ihtiyaçlarının büyük bir bölümü karşılandığı için benim içim rahat ediyor. Özellikle zamanla yarıştığımız, hadi demekten dilimizde tüy biten okul öncesi sabah kahvaltılarında, Nesquik kahvaltılık gevreği ve süt ikilisi, bizim için hayat kurtarıcı oluyor.

Bu arada Hürriyet Aile’nin hazırlamış olduğu keyifli bir uygulamadan da bahsetmek istiyorum. Nesquik Tam Tahıllı Kahvaltım  sayfasına girerek çocuklarınız için Nesquik kahvaltısı hazırlayabilir, kaseye çocuklarınızın ismini yazabilir ve hazırladığınız kaseyi sosyal medya hesaplarından paylaşabilirsiniz. Dolduracağınız anket ile hediye kazanma şansı da yakalayabilirsiniz. Şimdiden bol şans. 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir