Eminönü, Sirkeci Lezzet Durakları

1 – FİLİBE KÖFTECİSİ 

Sirkeci’de köfte denince ilk akla gelen Filibe Köftecisi’nin kuruluşu 100 yıl öncesine dayanıyor. Mekan Can Oba’nın da bulunduğu Hoca Paşa Sokağı’nın ana cadde ile birleştiği noktada yer alıyor. 
Filibe Köftecisi için tıklayın…
eminonu-sirkeci-kofte

EMİNÖNÜ SİRKECİ’DE EN İYİ KÖFTECİ

2 – KRAL KOKOREÇ

Sirkeci’deki ikinci lezzet durağımız Kral Kokoreç. Büyük Postane’nin yakınında üniversite yıllarından beri bildiğim 20 yıllık bir Kokoreççi. Kokoreçin raconuna uygun hareket ediyor, ateşte hafif çıtırdatılmış ekmeğin arasında yemeyi tercih ediyoruz. Siparişler geldiğinde kokorecimin içinde domatesi görünce üzülüyorum. Ben kokoreçi domatesli sevmiyorum, domates sulandırıyor, etin çıtırlığını alıyor. 
eminonu-sirkeci-kokoreç

EMİNÖNÜ SİRKECİ EN İYİ KOKOREÇ

Ben söylemeyi unutuyorum onlar da sormuyor. Ustanın yanına gidip meramımı anlatıyorum. Usta ekmeği de kıtırdatıp en çıtır yerinden bana muhteşem bir kokoreç hazırlıyor. Kokorecimi keyifle yiyor, bir sonraki lezzet durağımıza doğru harekete geçiyoruz.
eminonu-sirkeci-kokoreç-01

SİRKECİ’DE KOKOREÇ NEREDE YENİR?

 KRAL KOKOREÇ
 İstanbul, Rüstem Paşa, 34116 Fatih/İstanbul
0 (212) 5136493

3 – ŞEHZADE CAĞ KEBABI

Sirkeci turumuzun son lezzet durağı olarak yine Hoca Paşa Sokağı’nda çoğu kişi tarafından İstanbul’un en iyi cağ kebapçısı addedilen Şehzade Cağ Kebap’ı seçiyoruz. Şehzade Cağ Kebap için tıklayın…

istanbul-cag-kebap-gezenti-anne-01

ÇAĞ KEBABI NEREDE YENİR?

 

Sultanahmet, Sirkeci, Eminönü Gezilecek Yerler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir