Çengelköy’de Kahvaltı Nerede Yapılır?

Çengelköy Anadolu yakası boğaz hattındaki en güzel semtlerden biri. Hafta sonu oldukça rağmet gören semt özellikle güzel havalarda, hafta sonu boğaz kıyısında kahvaltı yapmak isteyenlerin gözdesi. Çengelköy’de kahvaltı nerede yapılır? dendiğinde ilk akla gelen yer konumu, samimi ortamı ve manzarası ile ön plana çıkan, Çengelköy kahvaltı mekanları arasında ilk akla gelen Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi. Türk halkı için kahvaltı dendiğinde simitle birlikte zirveye oynayan börekleri ile markalaşmış Çengelköy Börekçisi de Çengelköy ve kahvaltı dendiğinde ilk akla gelesi.

ÇENGELKÖY'DE KAHVALTI NEREDE YAPILIR?

ÇENGELKÖY’DE KAHVALTI NEREDE YAPILIR?

Aslında bu iki mekanı tek bir kahvaltıda buluşturmak da mümkün. Çünkü Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi’ne evinizden kahvaltılık malzemeleri getirip oradan yumurta çeşitlerinden birini ve çayınızı hatta sadece çayınızı sipariş etmekte özgürsünüz. Çengelköy Börekçisi’nden nefis börekleri satın alıp ki tam buğday unlu, cevizli ve peynirli böreği oğlumla benim favorimdir, Çınaraltı Aile Çay Bahçesi’nin yolunu tutarak, muhteşem boğaz manzarası eşliğinde hem keyifli hem de ekonomik bir şekilde kahvaltı edebilirsiniz.

Çınaraltı Aile Çay Bahçesi’nde sucuklu yumurta 7, menemen 8, büyük çay 3.5 TL. Çengelköy Börekçisi’nde sızma zeytinyağından yapılmış tam buğday unlu cevizli peynirli börek porsiyon 6, su böreği, kıymalı börek ve ıspanaklı börek çeşitlerinin porsiyonu 5 TL.

Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi

Çengelköy, Çınarlı Cami Sok. Üsküdar/İstanbul

0 (216) 4221036

Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

İstanbul’da önerdiğim diğer kahvaltı mekanları için tıklayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir