Beylerbeyi ve Çengelköy’deki Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

Beylerbeyi ve Çengelköy Anadolu yakası boğaz hattındaki en güzel semtlerden ikisi. Hafta sonu oldukça rağmet gören iki komşu semt özellikle güzel havalarda, hafta sonu boğaz kıyısında kahvaltı yapmak isteyenlerin gözdesi.

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

ÇENGELKÖY KAHVALTI MEKANLARI VE FİYATLARI

Çengelköy’de kahvaltı yapılacak yerler dendiğinde ilk akla gelen yer konumu, ambiyansı ve manzarası ile ön plana çıkan Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi. Türk halkı için kahvaltı dendiğinde simitle birlikte zirveye oynayan börekleri ile markalaşmış Çengelköy Börekçisi de Çengelköy kahvaltı mekanları arasında oldukça popüler.

cengelkoyde_kahvalti_edilecek_yerler

ÇENGELKÖY’DE KAHVALTI NEREDE YAPILIR?

Aslında bu iki mekanı tek bir kahvaltıda buluşturmak da mümkün. Çünkü Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi’ne evinizden kahvaltı getirip oradan yumurtanızı, çayınızı hatta sadece çayınızı sipariş etmekte özgürsünüz. Çengelköy Börekçisi’nden nefis börekleri satın alıp ki tam buğday unlu, cevizli ve peynirli böreği oğlumla benim favorimdir, Çınaraltı Aile Çay Bahçesi’nin yolunu tutarak, muhteşem boğaz manzarası eşliğinde hem keyifli hem de ekonomik bir şekilde kahvaltı edebilirsiniz. Çınaraltı Aile Çay Bahçesi’nde sucuklu yumurta 7, menemen 8, büyük çay 3.5 TL. Çengelköy Börekçisi’nde sızma zeytinyağından yapılmış tam buğday unlu cevizli peynirli börek porsiyon 6, su böreği, kıymalı börek ve ıspanaklı börek çeşitlerinin porsiyonu 5 TL.

BEYLERBEYİ KAHVALTI MEKANLARI VE FİYATLARI

Beylerbeyi’nde kahvaltı edilecek yerler dendiğinde ilk akla gelen seçenek Beylerbeyi iskelesi civarında denize sıfır tek mekan olma özelliği taşıyan Çeşmidil Kafe. Hafta içi kahvaltı tabağının 25 TL, serpme kahvaltının 30 TL olduğu mekan hafta sonu açık büfe konseptine geçiyor ve fiyat 40 TL’ye çıkıyor. Kahvaltı tabağına da, serpme kahvaltıya da açık büfe konseptine de sınırsız çay dahil.

Beylerbeyinde_kahvalti_edilecek_yerler

BEYLERBEYİ’NDE NEREDE KAHVALTI YAPILIR?

beylerbeyinde_kahvalti_edilecek_yerler

BEYLERBEYİ’NDEKİ KAHVALTI MEKANLARI

Kahvaltı için Beylerbeyi ve Çengelköy’den Kuleli’ye doğru uzandığınızda karşınıza size boğazın ortasında kahvaltı ediyormuşsunuz hissi veren Kuleli Yakamoz çıkıyor. Hafta içi kahvaltı tabağının 35 TL, serpme kahvaltının 45 TL olduğu Kuleli de hafta sonu açık büfe konseptine geçiyor ve fiyat 65 TL‘ye yükseliyor. Sadece kuş sütü eksik diyebileceğim Kuleli Yakamoz açık büfe kahvaltı detayları için tıklayın…

cengelkoyde_kahvalti_kuleli_yakamoz

ÇENGELKÖY’DE KAHVALTI KULELİ YAKAMOZ

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

Boğaz kıyısındaki diğer kahvaltı tavsiyelerim için tıklayın…

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir