Ataşehir Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

1 – HATAY GURME

Ataşehir Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları listemizin birinci sırasında bulunan Hatay Gurme Ataşehir Kayışdağı Caddesi üzerinde hizmet veriyor. Hatay Gurme kahvaltısında Humus, Muhammara, Sürk-Tuzlu Yoğurt, Zahterli Yeşil Zeytin-Sarma İçi, Zahter-Yağ-Attun Siyah Zeytin, Mevsim Reçelleri-Kıtır Kabak, Tahin-Keçiboynuzu Pekmezi, Petek Bal-Manda Kaymağı, Tulum Peyniri-Tereyağ,  Tulum Peyniri-Tereyağ, Mevsim Yeşillikleri, Cevizli Kuru İncir, Arap Köftesi, Kaytaz Böreği, Kızarmış Peynir ve Tandır Ekmeği bulunuyor. Samimi ve kaliteli bir ambiyansta, Antakya mutfağına ait lezzetlerle çeşitlendirilmiş, bu dolu dolu iki kişilik kahvaltı tepsisi sınırsız çay ile birlikte iki kişi için toplam 65 TL’ye sunuluyor.

ATAŞEHİR KAHVALTI MEKANLARI VE FİYATLARI

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

2 – AFYON CUMHURİYET SUCUKLARI KAHVALTI SALONU

Hafta sonları biraz fazla yoğun olsa da hafta sonu erken saatlerde ya da hafta içi bir kez olsun denemelisiniz diyebileceğim, az olsun ama öz olsuncuları mutlu edecek bir kahvaltı durağı. Sahanda yumurta çeşitlerini teflon tavada servis ediyor olmaları biraz can sıkıcı olsa da tazecik söğüş tabağı, sucuklarının lezzeti ve ekşi mayalı, kızarmış köy ekmekleri buna göz yummanıza yardımcı oluyor. Afyon Kahvaltı’da yediğiniz her şey ayrı ayrı ücretlendiriliyor. Sucuklu yumurta 11 TL, bal-kaymak 11 TL, zeytinli söğüş tabağı 11 TL.

ATAŞEHİR KAHVALTI MEKANLARI – AFYON KAHVALTI

3 – İTİMAT CAFE

Doğu Ataşehir’de, Beyaz Fırın’ın ve Tatar Salim’in yanı başında bulunan İtimat Cafe, Fırın ve Şarküteri Ataşehir’de Kahvaltı Nerede Yapılır? sorunsalına yanıt oluyor. İtimat Süt ve Süt ürünlerinin 2016 yılında açtığı Ataşehir kahvaltı mekanı İtimat Cafe otoparklı, bol garsonlu, beyaz yakalı cenneti Ataşehir’e uygun, konforlu bir mekan. Hem iç mekan, hem de yazın açık havada kahvaltı etme imkanı sunan teras alanı oldukça geniş. İtimat Cafe kahvaltısı detayları için tıklayın…

ATAŞEHİR KAHVALTI MEKANLARI – İTİMATT KAHVALTI

4 – NELİPİDE GURME

Hepimizin evinde peynir, zeytin, yumurta var çok şükür. Hafta sonu dışarıda kahvaltı ettiğimizde fark yaratan lezzetler arıyoruz. Merkezi Ordu’da bulunan NeliPide’nin Ataşehir Bulvar 216’daki şubesindeki kahvaltı, patates kavurması, güveçte eritme peynir, petek balı, dut reçeli ile insana iyi ki buraya gelmişim dedirtiyor. Hele bir de üzerindeki tereyağı masanızda eriyen sıcacık bir köy ekmeği var, ki ona ekmek demek hakaret olur, can yakıyor. Ataşehir’deki kahvaltı mekanları ve fiyatları listemizin dördüncüsü NeliPide Gurme detayları için tıklayın

ATAŞEHİR KAHVALTI MEKANLARI – NELİPİDE GURME

5 – LUNA YEMEK VESAİRE

Ataşehir Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları listemizin beşincisi Luna Yemek Vesaire’nin kendisi de iki çocuk annesi olan işletmecisi için çocuk oyun alanı konusu o kadar değerli ki bu alana restoranın geri kalan kısmı büyüklüğünde yer ayırdığı yetmemiş bir de çocuk alanını restoranın  havuza bakan en güzel manzaralı yerine konumlandırmış. Çocuk oyun alanı hijyeni konusunda da üstün çaba sarfeden mekanın lezzetleri de yaratıcılık konusunda çok takdir ettiğim Şef Deniz Yaşar’a emanet.  Hafta sonu sunulan ve Luna böreği, sucuk, hellim ve biber ızgara ile ön plana çıkan sınırsız çay da dahil iki kişilik serpme Luna kahvaltısı 90 TL.

ATAŞEHİR KAHVALTI MEKANLARI – LUNA VESAİRE

6 – CAFE LOCALE

Batı Ataşehir bölgesinin tam merkezinde konumlandırılmış Cafe Locale, mekana ilk girdiğiniz anda, görkemli ambiyansı ile sizi etkiliyor. Yeşil ve kırmızı renklerin hakim olduğu mekanın yüksek tavanı, cam kubbesi ve her şeyden öte, tam ortasında konumlandırılmış 80 yıllık zeytin ağacı ile göz alıyor. Oyun ablasının da bulunduğu geniş bir oyun alanına sahip mekanda peynir çeşitleri, manda kaymağı, kekikli füme et, hellimli sucuk şiş, yumurtalı ekmek ve ev yapımı acuka ile ön plana çıkan çift kişilik Locale Special Kahvaltı sınırsız çay da dahil olmak üzere toplam 62 TL’ye sunuluyor.

ATAŞEHİR KAHVALTI MEKANLARI – CAFE LOCALE

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

İstanbul’da Doğa İçindeki Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir