Kilyos Plajları ve Giriş Ücretleri

İstanbul’da yaşayanların denize girebilmek, kumsalda güneşlenip yazın keyfini sürebilmek için mutlaka izne çıkıp Ege ve Akdeniz sahillerine gitmeleri gerekmiyor. Deniz ve güneş sizleri İstanbul il sınırları içerisinde, işe gidiyormuşsunuz gibi ortalama 1 saatte ulaşabileceğiniz mesafelerde bekliyor. Pek çoğuna belirli bir ücret ile giriş yapabileceğiniz bu plajlarda giriş ücreti ödendikten sonra tesis içinde şezlong, şemsiye, minder, duş-tuvalet gibi hizmetler için ayrıca para ödenmiyor. İstanbul’daki plajların konum, özellik ve güncel giriş ücreti bilgileri bu yazımda sizleri bekliyor.

KİLYOS’TAKİ PLAJLAR VE GİRİŞ ÜCRETLERİ 

İstanbul Avrupa yakasının Karadeniz’e açıldığı yerde bulunan Kilyos, İstanbul’a olan mesafesi sebebiyle, hafta sonu denize girmek isteyen İstanbullular, özellikle Avrupa yakasındakiler için ilk aklına gelen destinasyonlardan. Kilyos plajları dendiğinde ilk akla gelenler Tırmata Beach, Babylon Kilyos, Uzunya Beach, Suma Beach ve Burç Beach oluyor.

TIRMATA BEACH

5000 kapasiteli plajı 3000 araçlık otoparkı ile Tırmata Beach Kilyos plajları arasında geniş alanı ile dikkata çekiyor. Plajdan faydalanacak olan misafirlerden en az birinin bayan olması zorunluluğu ile aile konseptini ön plana çıkarması Tırmata’yı diğer plajlardan bir adım öne çıkarıyor. Bünyesinde bulunan restoranın fiyatlarının çevredeki benzerlerinden uygun olması bu plajın diğer bir avantajı. Tırmata Beach’in bu seneki giriş ücreti hafta içi 30 TL, hafta sonu 50 TL ve 1 alkolsüz içecek hediye.

kilyos_plajlari_tirmata

BABYLON KİLYOS

Kilyos’un kaliteli plajları arasında olan Babylon Kilyos geniş çim alanı, temiz plajı, rengarenk minderleri ve başarılı müzikleri ve gün boyu süren aktiviteleri ile dikkat çekiyor. Engelli dostu mekanda engelli misafirler için her alanda rampalar bulunuyor. Tavla, kutu oyunları,satranç,lego,futbol, voleybol gibi aktiviteler keyifli bir gün geçirmenizi sağlıyor. Giriş ücreti hafta içi 40, hafta sonu 60 TL olan Babylon Kilyos’ta 7-12 yaş arası çocuklar için ise hafta içi 20, hafta sonu 30 TL ödemeniz gerekiyor.

kilyos_plajlari_babylon

UZUNYA BEACH

Kumsaldaki restoranında servis ettikleri taze balıkları ve köy kahvaltısı ile ön plana çıkan Uzunya beach kamping alanı ve doğa yürüyüş imkanı ile de dikkat çekiyor. 1000 araçlık otoparka sahip Uzunya’nın kendine özel korunaklı bir koyda oluşu da benzerlerine göre fark yaratıyor. Plaj giriş ücreti hafta içi 30, hafta sonu 50 TL.

kilyos_plajlari_uzunya

SUMA BEACH

Gümüşdere mevkiinde, toplam  300 metre uzunluğunda plaja sahip Suma Beach, 1400 metrekare platform üzerine kurulmuş olan restoranı, güneşlenme terası, orman içerisindeki piknik alanı, ağaçlar arasına kurulmuş hamaklar, eğlence alanı ve doğal renklerin hakim olduğu dekorasyonuyla dikkat çekiyor. Plajda ATV turu, su sporları, plaj voleybolu ve futbolu gibi keyifli aktiviteler de bulunuyor. Birçok festival ve etkinliğe de ev sahipliği yapan Kilyos plajlarından Suma Beach’e giriş için hafta içi 30, hafta sonu 45 TL ödemeniz gerekiyor.

kilyos_plajlari_suma

İstanbul’a yakın denize girilecek diğer yerler için tıklayın…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir