Cumalıkızık, Mudanya, Trilye, Gölyazı, Bursa’da Gezilecek Yerler

BURSA GEZİ REHBERİ

Bursa’da gezilecek yerleri içeren Bursa gezi rehberimizde Cumalıkızık Köyü, Mudanya, Trilye, Gölyazı Köyü, Bursa Merkez ve Ulu Camii bulunuyor.

 

1- CUMALIKIZIK KÖYÜ

Bursa’da Gezilecek Yerler listemizin başındaki Cumalıkızık Köyü, Bursa’nın en sevimli, en turistik, görsel olarak en etkileyici yeri. Köyün hemen girişindeki okulun otoparkına arabanızı parkettikten sonra başlayın parke taşlı sokakları tırmanmaya, her biri ayrı güzellikteki eski köy evlerini fotoğraflamaya…

bursa_gezilecek_yerler_cumalikizik_koyu

BURSA GEZİLECEK YERLER, CUMALIKIZIK KÖYÜ

İster konakların avlularındaki otantik kafelerde yöresel lezzetler tadın, ister tepedeki köy kahvesinde çayınızı, kahvenizi için. Dönüşte tezgahlarında satış yapan köylü teyzelerden yumurtanızı, köy ekmeğinizi, tarhananızı almayı ihmal etmeyin…

bursa_gezilecek_yerler_cumalikizik_koyu

BURSA GEZİLECEK YERLER, CUMALIKIZIK KÖYÜ

2- MUDANYA

Bursa’da Gezilecek Yerler listemizin ikinci sırasındaki Bursa’nın yazlık beldesi Mudanya, kış aylarında nispeten tenha. Ama hangi mevsim giderseniz gidin, sahilde yürüyüş yapabilir, balık restoranlarından birinde karnınızı doyurabilir, eski Mudanya evleri arasında dolaşıp geçmişe doğru uzanabilirsiniz.

bursa_gezilecek_yerler_mudanya

BURSA GEZİLECEK YERLER, MUDANYA

3- TRİLYE

Mudanya’nın hemen yamacında, eski bir Rum köyü, zeytin cenneti Trilye. Bursa’da gezilecek doğal yerler listesinin üçüncü sırasındaki Trilye Mudanya’ya göre daha sevimli bir sahile ve çarşı içine sahip. Trilye’de onlarca zeytincide çeşit çeşit zeytin tadımı yapıp sevdiklerinizi satın alabilir,  teknelerde balık etmek yiyebilir, tepedeki Çamlı Kahve’de uçsuz bucaksız manzaraya doğru çayınızı kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

bursa_gezilecek_yerler_trilye

BURSA GEZİLECEK YERLER, TRİLYE

4- GÖLYAZI KÖYÜ

Bursa’da Gezilecek Doğal Yerler listesinin 4. sü Ulubat Gölü’nün çevresinde kurulmuş bu balıkçı köyünün ara sokakları çıkıp çıkıp girilesi, Ağlayan Çınar’ın gölgesinde oturulup göl manzarasına karşı dalıp dalıp gidilesi. 🙂

bursa_gezilecek_yerler_golyazi_ulubat

BURSA GEZİLECEK YERLER, GÖLYAZI

 

5- BURSA MERKEZ, ULU CAMİ

Bursa’ya kadar gelip Ulu Cami ve çevresini görmeden olmaz. Cami’nin hem içini hem avlusunu gezebilir, Cami’den yukarı doğru Atatürk Caddesi’ne uzanıp havuzu ve Atatürk Heykeli’ni ziyaret edebilirsiniz.

bursa_gezilecek_yerler_ulu_cami

BURSA GEZİLECEK YERLER, ULU CAMİ

Aslına bakarsanız Atatürk Caddesi’ne gelince havuz, heykel filan bahane  Kebapçı İskender’in küçük mavi dükkanında ömrümüzde yiyeceğiniz en iyi iskenderi yemek şahane.

Bursa otelleri için tıklayın…

Kebapçı İskender’de yaşayabileceğiniz lezzet şöleni için tıklayın…

İstanbul’a yakın gezilecek diğer yerler için tıklayın…

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir